חמישי | 24.01.19

שעה פריטים
All day
 
6pm
7pm
19:30
8pm
20:30
סגור
לתכנית החודשית

ancestral_sin

Media Folder: 
כור ההיתוך – פרוייקט שלעולם אינו מסתיים
סאלח, פה זה ארץ ישראל
יוצרים: דורון גלעזר, דוד דרעי, רות יובל | בימוי: דוד דרעי | 109 דקות

הקרנות נוספות של הסרט

ישראל היא חברת מהגרים, חברה קולטת עליה. לכן היא מתמודדת עם אתגר מתמשך והוא גיבושו של מכנה תרבותי משותף וחברה בעלת לכידות פנימית. לצד הישגיו המרשימים, תהליך זה, בדומה לתהליכים הקימים בחברות הטרגוניות אחרות, מזמן תופעות קשות של הדרה ודחיקה לשוליים של קבוצות חברתיות. ההרצאה תעסוק בכפל הפנים של כור ההיתוך הישראלי, בבעיות ובאתגרים הניצבים בפניו.

מרצה: פרופ' יוסף (יוסי) יונה הוא חבר הכנסת ה־20 מטעם סיעת "המחנה הציוני", פרופסור לפילוסופיה של החינוך במחלקה לחינוך באוניברסיטת בן־גוריון בנגב, ממייסדי הקשת הדמוקרטית המזרחית, חבר הנהלה במרכז אדוה ועמית מחקר בכיר במכון ון ליר בירושלים. נמנה עם ראשי יוזמת ז'נבה כרטיסים: 39 ₪ / מנויים: כניסה חופשית / כרטיס בהנחה: 20 ₪ בהזמנה מראש ב־lectureandmovie@gmail.com

ישראל 2017 | 109 דקות| עברית, מרוקאית | תרגום לעברית, אנגלית

עדויות ופרוטוקולים חסויים חושפים לראשונה את האמת המטלטלת מאחורי חזון "פיזור האוכלוסיה" – חזון שהוכתב על ידי הנהגת המדינה בשני העשורים הראשונים לקיומה. יוצרי הסרט חושפים את המניעים האמיתיים שהנחו את מנהיגי המדינה והסוכנות ואת פרטי הפרטים של מנגנוני הרמייה והכפייה, שהפעילו על מי שהיו, בעיניהם, שווים פחות.
כעבור חמישים שנה מגלה הבמאי דוד דרעי, בן העיירה ירוחם, איך הפכה השיטה האכזרית שהופעלה על הוריו ובני דורם, לחטא הקדמון שייקבע גם את מסלול חייו וחיי אחיו וחבריו ויגבה מחיר כבד ממאות אלפי אנשים בעיירות הפיתוח.