חמישי | 24.01.19

שעה פריטים
All day
 
6pm
7pm
19:30
8pm
20:30
סגור
לתכנית החודשית
שבעים שנה לישראל במרחב הערבי: תמונת מצב
התסריטאי – פרק 7
בימוי: שי קפון | יוצר הסדרה: סייד קשוע | 30 דקות

הקרנות נוספות של הסרט

במפגש נדון במאזן של ישראל במרחב הערבי לרגל 70 שנות קיומה: מהן נקודות האור ביחסי ישראל ושכנותיה? מהן הבעיות שעומדות בעינן? האם הסכמי שלום בפועל בין ממשלות חלחלו גם לעמים, והאם מצב מלחמה בכוח בין ממשלות משתקף גם ביחסים בין העמים? האם האביב הערבי שיפר את מצבה ואת דימויה של ישראל במרחב, או שלא הייתה לו כל השפעה לחיוב או לשלילה?

משוחחים: ד”ר אסף דוד הוא מייסד־שותף והמנהל האקדמי של הפורום לחשיבה אזורית. מרזוק אלחלבי הוא סופר, משורר ועמית מחקר בפורום לחשיבה אזורית.

אירוע בשיתוף עם הפורום לחשיבה אזורית. הפורום לחשיבה אזורית הוקם בשנת 2014 במטרה לחולל שינוי תודעתי באופן שבו תופס הציבור הישראלי את המזרח התיכון ואת מקומה של ישראל בתוכו. הפורום מסקר ומנתח את האירועים במזרח התיכון, מספר וכותב עליהם מזווית ראייה אזרחית, מקצועית ועצמאית, ובכך תרום להבנה מעמיקה של הציבור הישראלי את המרחב המזרח תיכוני בו הוא חי.

ישראל 2015 | 30 דקות

הסדרה המבריקה של סייד קשוע הציגה מבט ישיר ומפוכח על יחסיו עם עצמו, עם משפחתו ובעיקר עם המדינה בה הוא חי. בפרק שלפנינו נוסע גיבור הסדרה, כאתב, לפסטיבל סופרים באיטליה ומוצא עצמו נמעך בין הזהות הישראלית לזהות הפלסטינית והערבית. 

שם באנגלית:
בימוי:
יוצר/ת: