שלישי | 28.01.20

שעה פריטים
All day
 
11am
11:00
6pm
18:00
8pm
20:00
סגור
לתכנית החודשית
ישראל בחלל והחלל החדש
רחוק יותר
בימוי: אמר ריינולדס | 121 דקות

הקרנות נוספות של הסרט

3 מהנדסים נכנסים לבר ו־9 שנים מאוחר יותר ישראל משגרת

חללית ראשונה לירח, והופכת להיות המדינה השביעית שהגיעה לירח.

"בראשית" – הצלחה או כשלון?  על התעוזה שהביאה את "בראשית" לירח ועל השיעורים שלמדנו מהמסע.

מרצה: דני דויטש, (סא"ל במיל.) מהנדס בתעשיה האוירית ומרצה בכיר בעמותת SPACEIL. מוביל קהילה ב"קרן רמון" ומרצה להנדסה באוניברסיטת אריאל שבשומרון.

SpaceIL נוסדה בשנת 2011 על מנת להנחית את החללית הישראלית הראשונה על הירח. שמונה שנים מאוחר יותר, ב־4 באפריל 2019, נלכדה החללית “בראשית” בשדה הכבידה של הירח. בכך היתה ישראל למדינה השביעית המשלימה משימה זו (והראשונה לעשות זאת עם רכב חלל שאינו ממשלתי). אמנם נחיתת החללית לא הושלמה בהצלחה, אך המשימה הוכתרה בעולם כהצלחה טכנולוגית יוצאת דופן. בכך, מקיים הפרוייקט את תכליתו העיקרית: לעורר השראה בילדי ישראל ולתמרץ חדשנות טכנולוגית ויזמות ישראלית.

ארה"ב, אירלנד 2017 | 121 דקות| אנגלית | תרגום לעברית

בשנת 1977 שיגרה נאסא שתי חלליות מחקר לתור את מערכת השמש: וואייג’ר 1 ו־2. מהלך העשורים הבאים יחצו החלליות את הגלקסיה וישלחו תמונות נדירות מכוכבי הלכת השכנים לנו. חוץ ממחקר, הן גם נשאו על סיפונן תקליטור שהכיל עדויות שונות על האנושות. בעזרת שפע קטעי ארכיון, ובסיוע עדויות מצוות הוויאג’ר, מצליח הסרט שלפנינו להפוך עניינים מדעים לחוויה קולנועית סוחפת ומרגשת ביותר. זה איננו רק מסע בחלל (ובזמן) אלא עדות לכוחם של הסקרנות, היצירתיות והנחישות של המין האנושי. “הרחק מכאן” זכה בפרס האמי 2017 והוא ראוי ביותר לתשומת לבכם. אל תחמיצו! 

שם באנגלית: