רביעי | 13.12.17

שעה פריטים
All day
 
6pm
18:00
9pm
21:00
21:00
סגור
לתכנית החודשית
אירוע לציון יום המודעות בפרשת ילדי תימן, מזרח ובלקן
הילדים האבודים: חטופי תימן
בימוי: דרור סבו | יוצרת: רינה מצליח | 56 דקות

הקרנות נוספות של הסרט

עמותת עמר”ם בשיתוף ארגונים חברתיים נוספים, מציינת זו השנה הרביעית ברציפות את יום המודעות והזכרון בפרשת ילדי תימן, מזרח ובלקן. יום המודעות מצויין בתאריך ה־21 ביוני, יום פטירתו של הרב עוזי משולם ז”ל שנאבק להעלאת הפרשה לסדר היום הציבורי ולהכרה בעוול שנעשה לקורבנות. מטרת ימי המודעות היא העלאת המודעות הציבורית להשתקה ולהכחשה המתמשכת של הפרשה, שהתרחשה בשנותיה הראשונות של מדינת ישראל, במהלכן נעלמו מאות ואלפי פעוטות ותינוקות, רובם המוחלט ממשפחות מעדות המזרח ששהו במעברות. ההורים, שילדיהם נעלמו לאחר שהועברו לבתי תינוקות ובתי חולים בהוראת צוותי סעד ורפואה, מעולם לא קיבלו תשובה הולמת על אודות גורל ילדיהם. עשרות שנים הורים ואחים עדיין נושאים בתוכם את הכאב ומחפשים את הילדים החטופים. מן העבר השני מצאו עצמם “מאומצים” רבים ללא יכולת למצוא את משפחותיהם המקוריות.

כחלק מהאירועים יוקרן סרטם של רינה מצליח ודרור סבו ״הילדים האבודים״ . לאחר הקרנת הסרט יתקיים פאנל בהשתתפות רינה מצליח, שלומי חתוכה (עמותת עמר”ם) ומשתתפים נוספים שיפורסמו בהמשך.

הכניסה חופשית. יש להצטייד בכרטיס בקופת הסינמטק

ישראל 2017 | 56 דקות| עברית | תרגום לעברית

בעקבות חשיפת הפרוטוקולים של הועדות שחקרו את פרשת ילדי תימן האבודים, נפרשת תמונה קשה של האופן שבו התנהג הממסד אל אותה עליה מתימן שבראשית הקמת המדינה. התמונה הנגלית מהעדויות של בעלי התפקידים ובני המשפחה כוללת לא פעם מעשים שעל פניו חוצים את הקו הפלילי. הסרט שמציג לראשונה עדויות מצולמות מהועדות חקירה, מוביל למסקנה שהמשך השתיקה הוא בבחינת חטא על פשע.