חמישי | 24.01.19

שעה פריטים
All day
 
6pm
7pm
19:30
8pm
20:30
סגור
לתכנית החודשית

20 שנה לפסטיבל דוקאביב

דוקאביב – הפסטיבל הבינלאומי לקולנוע דוקומנטרי בתל אביב יפתח ב-17 במאי את המהדורה ה-20 שלו. לרגל חגיגות ה-20, יוקרנו בסינמטקים חמישה מסרטי הפסטיבל לאורך שנותיו, אשר יחד מבקשים ליצור תמונה מגוונת של פני הקולנוע הדוקומנטרי העולמי בשני העשורים שחלפו. מהשחזורים של ורנר הרצוג, דרך ההתבוננות האקראית והסוריאליסטית מהחלון של ויקטור קוסאקובסקי, ועד הצילום מגובה העיניים של אמנדה ווילדר. ממבט אינטימי וקרוב על גברים בסאונה ועד למבט רחב, אדריכלי, על בניין מגורים אדיר ממדים שהוא גם ניסוי חברתי. צורות שונות של תיעוד, מבט, חוויה אנושית.

בשנת 1999, פסטיבל דוקאביב הראשון ארך ארבעה ימים וחצי, הוקרנו בו 46 סרטים ומספר הצופים עמד על 5000 איש בלבד. כיום צופים בסרטי הפסטיבל יותר מ-56 אלף צופים ומוקרנים בו מעל 120 סרטים. עמותת דוקאביב מקיימת במהלך השנה גם את דוקאביב נגב ואת דוקאביב גליל ועשרות הקרנות ברחבי הארץ. אנחנו גאים בפריחה של הקולנוע הדוקומנטרי ומברכים על הקהל הרחב שצמא לסרטים דוקומנטריים.

רגע לפני שמתחילה החגיגה, אנחנו מזמינים אתכם להביט לאחור ולחוות מחדש חמישה מהרגעים הקולנועיים הגדולים בתולדות הפסטיבל. נתראה בפסטיבל!

דיטר הקטן מוכרח לעוף

בימוי: ורנר הרצוג
| 73 דקות

מילדות חלם דיטר דנגלר להיות טייס. גיל 18 התגייס לצבא האמריקאי, והגשים את חלומו והיה לטייס. ב־1966 הוא נשלח לוייטנאם, אבל במשימתו הראשונה שם, נורה ונשבה על ידי הוייטקונג. הרצוג מספר את סיפור חייו של דנגלר בארבע אפיזודות: האיש, החלום, העונש והגאולה.

Tishe!

בימוי: ויקטור קוסוקובסקי
| 86 דקות

הבמאי מצלם מחלון דירתו שטח של כמה מטרים רבועיים ברחוב מגוריו בסנט פטרסבורג, ומה שמתחיל כסיפור ריאליסטי לחלוטין הופך לעיתים להיות סוריאליסטי ומופשט. הסרט מתעד סדרה אינסופית של שיפוצים, תיקונים ועבודות ריצוף שנעשו ברחוב במשך שנה, בזמן ההכנות לאירועי יובל ה־300 של העיר.

גברים בסאונה

בימוי: ג`ונאס ברגהול, מיקה הוטאקיינן
| 81 דקות

תוך שימוש במנהג הפיני העתיק והמפורסם של מירוק גופני ונפשי בסאונה, צמד הבמאים מסתובבים ברחבי ארצם היפה ומביאים שיחות אינטימיות של גברים על החיים. אלו סיפורים נוגעים ללב על אהבה, נטישה, געגועים וחברות. 

אושר אינסופי

בימוי: אילה בקה, לואיז למויין
| 85 דקות

כ־500 איש גרים בלולאת הדירות יוצאת הדופן שבנה האדריכל ביארק אינגלס בקופנהאגן. אפשר לעלות ולרדת את כל תשע הקומות על אופניים, לפגוש פנים אל פנים פרות וכבשים, לטייל על הגג המכוסה צמחייה או ללכת לאיבוד בין השבילים.

להתמודד עם הפיל

בימוי: אמנדה ווילדר
| 89 דקות

שנה ראשונה בחייו של מוסד חינוכי שמנסה לספק לילדים סביבה אחרת, אבל מוצא את עצמו מתקשה להתמודד עם אתגרים לא צפויים דווקא מצד הילדים.