שלישי | 22.01.19

שעה פריטים
All day
 
6pm
7pm
8pm
20:30
סגור
לתכנית החודשית

סינמה קוטור

בתפר שבין המחט לבד נרקמים סיפורם של מעצבי האופנה ואייקונים תרבותיים נוצרים. התכנית שנציג החודש מפגישה בין האמנות השביעית לעולם האופנה עם מבחר של בכורות, סרטים תיעודיים ועבודות של מאסטרים החושפים את עולמם הפנימי והסוער של כמה ממעצבי האופנה החשובים בהיסטוריה, את רזי המקצוע של בעלי מלאכת אמנות ההוט קוטור, הקשר בין האמנות למסחרי, סרטים שעיצבו אייקונים – מאלכסנדר מקווין לשמלה השחורה של הולי גולייטלי, דרך אירוע הגאלה במוזיאון המטרופוליטן לשאנל מספר 5.

טרום בכורה

מקווין

בימוי: איאן בונהוט, פיטר אטדגי
| 111 דקות

הוא רצה שהעור יסמור, הוא רצה דם ואש ותמרות עשן, ושיגיעו אמבולנסים. לי אלכסנדר מקווין, הפרחח הבריטי, עיצב מעילים עם בטנה משיער אדם והציג על המסלול רובוטים, שמלות ניילון דרוסות ושחזורים של זירות פשע. חייו האמיתיים היו לא פחות רבי השראה, כאב ותיאטרליות. 

הקרב על מספר 5

בימוי: סטפן בנהאמו
| 53 דקות

מהרגע בו יצרה גבריאל "קוקו" שאנל את שאנל מספר 5 בשנת 1921, נעשה הניחוח האיקוני לסמל האולטימטיבי של פשטות יוקרתית. אך רק מעטים מכירים את התפניות והסיבוכים בסיפור זה. סרט תיעודי מותח זה שופך אור על התפתחות שוק היוקרה העולמי ועל הסודות המסחריים שמאחורי שאנל מספר 5.

וסטווד

בימוי: לורנה טאקר
| 80 דקות

ויוויאן וסטווד החלה לתפור בגיל 11, היתה אמא ומורה לפני ששינתה כיוון: היתה לגורם משמעותי בימי הפאנק, יצרה בגדים שזעזעו את לונדון והפכה למעצבת רבת השפעה. היום היא נושאת תואר אצולה, בגדיה מוצגים במוזיאונים אך היא עדין ממשיכה להיות קוץ בישבן הממסד. 

חלומות

בימוי: אינגמר ברגמן
| 86 דקות

במרכזו של הסרט עומדות שתי נשים – סוזן, מעצבת אופנה עצמאית, ודוריס, דוגמנית צמרת שזה עתה נפרדה מארוסה הצעיר. השתיים יוצאות לגטבורג לסדרת צילומי אופנה. סוזן פוגשת במאהבה לשעבר, כיום גבר נשוי. במקביל מגרה דוריס את דמיונו של קונסול מזדקן המציף אותה במתנות... 

חוטים נסתרים

בימוי: פול תומאס אנדרסון
| 130 דקות

ריינולדס וודקוק הוא מעצב אופנת עילית בלונדון של שנות החמישים. דיוק ושלמות מנחים את חייו המקצועיים והאישיים באופן שגובל באובססיה. סביב מערכת היחסים עם בת זוגו החדשה והצעירה, מעצב פול תומאס אנדרסון את הדרמה שלפנינו: מבט חכם ולא בנאלי על משחקי הכח ותאוות השליטה הנוכחים בכל זוגיות. 

שני סרטים בכרטיס אחד

מט גאלה: אופנה במטרופוליטן + אושן 8

19:00 מט גאלה: אופנה במטרופוליטן: המתח שבין אמנות למסחר בעולם האופנה זוכה לדיון מרתק בסרט תיעודי העוקב אחר הפקת תערוכת האופנה של המטרופוליטן ב-2015, שבחנה את השפעת התרבות הסינית על מעצבי המערב; ומנגד, אחר ההכנות לאירוע הגאלה של אנה וינטור, שאליו מתייצבים במיטב מחלפותיהם שלל ידועני אמריקה. / 21:00 אושן 8 בהקרנת טרום בכורה: דבי אושן, אחותו של דני אושן, משתחררת מהכלא ומגייסת את הצוות הנשי המושלם לשוד הגדול ביותר של המאה – ערב הגאלה השנתי במוזיאון המטרופוליטן בניו יורק. ב-2001 יצר סטיבן סודרברג את טרילוגיית "אושן" ועכשיו מגיעה הגרסה הנשית עם הכוכבות של הוליווד (בולוק, בלנשט, האת'ווי, בונהם־קרטר, ריהאנה ואחרות). 

ארוחת בוקר בטיפאני

בימוי: בלייק אדווארדס
| 115 דקות

הולי גולייטלי, צעירה כפרית המתגוררת בניו יורק מתפרנסת מבילוי עם גברים מבוגרים ועמוקי כיסים. מערכת היחסים המתפתחת בינה לבין שכנה הסופר הצעיר מעניקה לסרט את ליבו הרומנטי. התוצאה היא מופת של אלגנטיות – בעיקר בזכות הופעתה המעולה של אודרי הפבורן.

דיור ואני

בימוי: פרדריק טצ’נג
| 89 דקות

כשבית האופנה “כריסטיאן דיור” הכריז כי ראף סימונס נבחר למלא את הכסא הריק של המנהל האמנותי, לא מעט גורמים בעולם האופנה הרימו גבה או שתיים. היו לו בדיוק שמונה שבועות כדי ליצור את קולקציית הביכורים שלו ב”דיור”. “דיור ואני” מספק הצצה נדירה אל מאחורי הקלעים של בית האופנה ואל תהליך העבודה המרתק של סימונס.